Чет

Последната порака
1 недела, 5 денови
пред
3 гост (и) онлајн.
 • Сања: Сакам да се најде колега Василиј Onyskiva. Главниот бара физички тренинг и спорт на 25-ти воздух командоси бригада Dnipropetrovsk Kostjukov Александар. Кажи ми, те молам, како може да им се јавите
 • Никита: Момци! кажете кој знае што за Borza (Транс-Бајкалското територија)
 • kuchugryzlov: Кажете ни за шеф диригент на Екатеринбург дивизија MVD Константин Petrachkova ::
 • cat777: Здраво, сега во пензија. 26 години работен стаж, позиција концерт на оркестар, музички слики на содржината е, spetsialnos биде во диплома - prepodavatel.mo Гу Јас работам актер воен оркестар.
 • Борис Turchinsky: "Врска"
 • admin: Додадено нова секција "Песни" во главното мени.
 • Севастопол militar: III Севастопол фестивал на воените оркестри III Севастопол Воена Тетоважа Воениот оркестар најдобрите светски во Севастопол! Парада на воени бендови низ улиците, покажуваат трубачи и тапанари на насипи и плоштади, концерти на класична и џез музика на отворено,
 • PelotLi: препишување на забелешките во уредувачот нота "Сибелиус", во потрага по работа.
 • PelotLi: Кога ќе додадете плата цивилни оркестри Вие не може да живее на 8000r.
 • admin: Сега во вашиот профил можност да испратите аватари од вашиот компјутер!
 • admin: Како ви се допаѓа новиот сајт дизајн? : Кул:
 • admin: Во сервер појави страница "Како да преземете од страницата"
 • admin: отвори голем форум Воена Проводници! Приклучи се сега!
 • admin: Постојат слики Спаски кула 2011!
 • admin: Другари проводници кои учествуваа во 2011 парадата во Москва! Дали некој има Khalilov Подреди по која сите категории на музичари плаќаат патување стапка од 300 рубли / ден?
 • admin: делот Најчесто поставувани прашања е поделена на почетник и напреден! : Тек:
 • admin: учествуваат во изборот на кандидати за воени спроводници на различни времиња со луѓе Секција!
 • admin: Освежи слика парада 2011! : D
 • admin: сите среќни пролет празници! Пред 9 мај 2011 пристап до сите заедница-ти социјално вмрежување Воена Проводници ќе биде отворена за регистрација! Поканите вашите пријатели и познаници на фасцинантен свет на воена музика!
 • admin: Постојат слики парада 2011 Москва! : D
 • admin: Сите делови нема Видео!
 • admin: додадена Видео ЗНД Воена бендови!
 • admin: освежено Видео Паради!
 • admin: освежено Видео сајт во различни групи! : Кул:
 • admin: освежено Видео работи Валери Khalilov!
 • admin: Додадено видео ДИКСИ Брадерс Бенд!
 • admin: Во видео секција појави Vifes (прикажи квинтет)! :-|
 • admin: Во библиотеката се појави песни!
 • admin: ажурирани аудио секција. Има рекорд Валери Khalilov! : -?
 • admin: Додадено слики на "фото волшебни мигови.". Среќен гледање! : D

Немате доволно права да учествуваат во овој разговор

Страници

Хумор

Напиши смешна приказна, љубопитност, или смешна анегдота ...

22 Коментари: Хумор

 • admin
  admin:

  Бисер на диригент Борис Turchinsky:

  1. Останатите 5 проби за да се засрамите!

  2. Bassoons уште не се во устата, и тромбони веќе е завршено!

  3. Велам цевка! И тие прегратка, бакнеж, седат.

  4. Во Шостакович многу забелешки и промена цело време.

  5. Ние сите се разбере она што "п.п." - тендер, извршени на ограничување во однос на дете ...

  6. Тоа не се совпаѓаат со текстот на увертирата - види прсти.

  7. Забелешка под точка - тогаш мора да се направи нешто со неа.

  8. Јас ќе ви кажам она што забележува тука - ќе бидете изненадени.

  9. Има Бог знае што е напишано во резултатот. Copyist - што беше ужасна личност.

  10. Тоа не е голем симфониски оркестар, ќе мора да се игра чисто!

  11. Игра не е она што ми треба, и она што е напишано во белешките.

  12. Цигански забава во сенка неспроведлива премин тромбони.

  13. Треба да играат како да се малку и не брзаат.

  14. Преправам дека сте музичар, а не само тапани.

  15. Алта, каде си добивам? И правото на нешто пристојно се искачи, а потоа во Ф Остро

  16. Момци, тоа е "кукавица звуци", наместо приближува непријателот авиони!

  17. Сите партии како партија, како и првата сопран - инвалиди!

  18. Женски хор! Да пее заедно со нивните мозоци.

  19. Тенор звук балон, кој што го зеде? ..

  20. Во пристоен оркестри на проводник не зјапа!

  21. Во осум истото темпо, само 2 пати побрзо!

  22. Воздух како флејта во грмушките.

  23. Игра тука уши!

  24. Ова дело ќе мораше да се впие млекото, како и!

  25. Менделсон мора да играат без "mendelsovschiny."

  26. Violas! Следна стапува во сила во моментот на вашиот талент.

  27. Мора да биде многу тешко да се земе оваа забелешка, дури и ако многу лажни!

  28. Чистење на вашиот нокти со вратот!

  29. Левата рака шаване сите да мислат дека си жив.

  30. Седи, чека до тие партија во устата ...

  31. Ќе се прошири учениците! Намалете ги вашите деца, игра на мал ученик, состојбата на музика зависи од состојбата на вашиот ученик!

  32. Devonki имате прстите на раката, како оној на Шварценегер на ногата!

  33. И ако некој одигра мелодија, главната работа - време да се погледне прекорно на неговиот сосед.

  34. Задави со свој талент!

  35. Не ми треба сите овие носна тука се поклони да се одгледуваат! Вратот и ги избриша сува игра! ..

  36. Види едно око во партијата, а две се за мене!

  37. Бројот на барови, и дека очите може да се движат, и апсолутно не!

  38. Се врати дома и да се справат со, така целиот стан знаете како да се игра ...

  39. Зошто секогаш толку упорно се обидува да игра веднаш штом почнам да се спроведе?

 • admin
  admin:

  Седат две музиколог на концертот, оркестарот игра нова работа. Музиколози - еден музички теоретичар, а другиот - Музика историчар. И на расплетот и крај. Историчар:
  - О, колку се убави! Кои бои! Што трансформација! Убавина во еден збор, но она што! Високата! ...
  Теоретичар:
  - Што си ти? Само мислам, во шестиот dominantsept реши.

 • admin
  admin:

  Еден познат диригент сите заинтригиран мали белешка тој го изучуваше пред да се придружи. Двајца ученици на Конзерваториумот страшно авантури украдени од палтото bumazhentsiyu.

  И гласи: "Виолина лево, виолончело во право."

 • admin:

  Иван Evseenko Џуниор. Вечна погребот:

  Редовно должност за гарнизон. Валкани жолта, погоди Lasik plaintively pokryahtyvaet близина на влезот на просториите на оркестарот. Ние - регрут војници, вооружени до неприродна сјај nadraennymi алатки означување на времето во тивок исчекување. Чадот еден по еден, извлекувајќи горливи чад dukatovsky без размислување за тоа, пред да се влезе во белите дробови, чудно се меша со мирисот на автобус издувни гасови. Забележи како моето лице се гледа во огледало карикатура ѕвоно рог на еден од неговите колеги. Се сеќавам на моето детство ", Funhouse" во градскиот парк. Тогаш тоа беше навистина смешно ...

  Фала му на Бога имам голема тапан дрво денес. Висат со железна на гробишта, не темелно замрзнати кал ќе биде висината на неправда. Sverchi како и секогаш умерено смешен и злото. Нивните вулгарен, брадест шега принудувајќи ме да се движи малку на страна. Далеку се чувствувате нивни болни нетрпеливост. Очигледно некој веќе podsuetilsya, zanachit pollitrovok неколку на долгиот пат. Конечно дојде започнување "Време е ..." Седни ... Иставете ...

  "Духот" Zhenya Misin, славен мајчин Урал град Miass Zhmur прво за услугата. Седи неуморно, постојано Вознемирено нервозно прстите неговата ладна прсти вентили цевки, што е речиси иста големина како него. Раст Џин - педесет метри. Некои од старо-тајмери ​​зло пошегува дека непишани закони на воениот оркестар на услуги во "прв Zhmur", "духови" би требало да се бакнуваат на усните на покојникот. Јуџин верува. Бидејќи тресе и сега нервозно обѕрне на искусни "дедовци". Понекогаш, сепак, како да убедува себеси храбро се прилагодува очила, со сила туркање на раб во вцрвенето носот. Подготвува војник!

  Флаширано плакнене. Овој пат бев во право. Дворот 90. година, водка попладне со оган ... Па технички дух - речиси пијат на боговите. Во вистината, шеф прави издвоите за себе алатки за вентил механизми на бакар во студен ветер не грофта. Но шефови svercham плукаат. Од користење на "оган вода" во своето дискреционо, дека е внатре. Во тоа време неговиот брат за речиси една чаша. Стакло еден на сите. Пијат во една голтка, но голтки, аскетизмот zanyuhivaya beznachinkovoy карамел "снежни топки". Пијан, речиси истовремено го осветли и да почне постигнувајќи коза.

  Јас, како и секогаш, малку несигурен во задното седиште. Без разлика дали од бие на груба патот, автобус, или од застоена миризба во внатрешноста. Коктел на индустриски алкохол, цигари, "Пуши" и карамели "снежни топки" - најпознатите евтини коктел во светот ... Некои војници не застане, одам да спијам, непријатно ставање на ребрести капа под shorn глава. "Тоа е чудно - Доаѓање до своите сетила, Јас го застапувам гледиштето за себе - зошто сме денес во капи, не капи со earflaps? Транзиција кон зима кодекс на облекување веќе одамна ги нема ... Очигледно, закопај било грутка. Пензионираниот генерал полковник или ... "

  Got Game, sverchi и, исто така, постепено смирување спиење. Видов друг четириесет минути. Надвор од прозорецот, влажен, безбоен ноември. Ниту снег, ниту дожд. Прашање е уште zyabche. Брза вистинска зима. Снег потопла и cozier. Минувачите, брзајќи на нивните граѓански предмети, завист. И тие не се грижат за нас. Дека ќе ми биде ... па ... Среќен да им служи на уште седум месеци, ако тоа не е zaletov, како и, и може да се одржи до септември ... Јас не може да издржи на прилив на декадентниот мисли и исто така да заспие, шеф на адаптирање на стара kadlu тапан ... Отстранувањето домашни, неприродно големи кнедли речиси Manti. Потоа, месо фабрика прстени со сирење и ѓумбир се тапацирани со скај, на влезната врата на неговиот дом ... отидов до неа, тресете го телефонот и ...

  - Експертска mudyami! Плука! - Звучи рапав глас старешините.

  Domodedovo - најмногу одбивни на сите Москва гробишта. Нема дрвја. Изглодана до почетокот на мразови chernoplodki грмушки, а потоа на периметарот. Широки голи поле со жолти могили, нејасно потсетува на децата песок кал пити. Не е далеку, одземени на половината гробарот му копа јама. Пропорционално надуени и не советски пржен, нешто како Жан Клод Ван Damme. Станам неподносливо студено во очите на него. Некаде педесет метри од нас, на широк песочна патот се протега сите обоени hearses и нивните негуватели. Се чини дека тие биле закопувале neperestavaya тука, дење и ноќе. Вечна погреб ... "црвена, црна, сина, изберете себе било" - безуспешно се мачев да шега. Крајот на линијата не е видлива. Гледа во посветеноста гробарот разбере: смрт - најпрофитабилните професија во нашата земја ...

  Јуџин конечно доаѓа до неговата сурово измамени. Искрено се среќни и опуштени. Sverchi цинично се забавуваат на него, и ние исто така не си го присили да се чека ...

  Пречка третиот ноктите. Не влегуваат заедно ментално издаде Шопен. Не ми се допаѓа "romantistov", особено аранжирани за дувачки оркестар. Многу повеќе до срцето "Виенски класици." (Тие останаа неоскврнат.) Слушам некој крик подморница женски. (Веројатно еден добар човек кој бил полковник или општи ...), но ние не го допирај. Ниту општите ни плачот nem.Chto направам? Имунитет ... побрзаа разнесени химна: "Радувај нашата слободна ...". Игра на големиот тапан ролна, со една kalatushki во ладен рака - речиси уметност. Направи уплашени негодувам истрели во воздух - како огномет. За половина година на услугата, и не можеше да се навикнеш на него.

  Конечно сето тоа е над ... Оди сталожено на автобус. Брза на касарната и рече stroybatovtsy: на земја ... На патот се сретне со скромен погреб организирани дете. Ковчегот бледо розова, мали. Многу мали ... три ожалостените: седокос старец од шеесет и пет години и еден дечко со една девојка во раните дваесетти години. Одеднаш почнува снег. Прво оваа година. Голем шушка покрие половина минута розова Американ, кои, малку подоцна, изгледа уште повеќе бледо. Во меѓувреме, Ван Damme изгледа како гробар вели ожалостените тој вид на оди. Девојка nods резигнирано. Ковчегот полека ја спушти во јамата и полека почнуваат да се пополни 'рѓосан кафеава земјата. Старецот не застане и да се крие лицето во рацете плаче. Може да има една жена во хистерии. Таа вика нешто непристојно на дечко и очајно тресење ракавот долу јакна. Одеднаш, ногата се лизга и таа е целосно во јамата, што ги опфаќа во прав со ковчег од летање со лопата земјата грутки.

  Старецот и момчето невешто помогне да ја надвор. По некое време, сладок мирис wafts до мене korvalola мирис смрт. (Ова здружение ќе остане во мојот ум засекогаш.) Dumbfounded гледа sverchi шепот колнам, но одеднаш молчи. Ние исто така се молчи. Молчи за повеќето Khamovnicheskaya касарната ...

 • admin
  admin:

  На пробата, на диригент незадоволни од играта тапанари:
  - Ако играчот не може да игра за ништо, му даде две стапчиња, и тој станува тапанар.
  Шепоти од оркестарот:
  - А ако тој не може да се справат со тапан, што ги презела еден стап, и станува диригент.

 • admin
  admin:

  Рено вели Akhmadiev:
  Ако се сеќавате, имаше време кога руските химна беше патриотска песна од Глинка. Таму повторно во Душанбе, на крајот од состанокот на командантите на единици (пешадија и состаноци се одржаа во 20.00 часот, сега не може), КП ме прашува дека имаше слушнато нешто за нова химна и, наводно, војници ќе испрати копии на дискот. Оваа информација беше објавена на телевизија додека Afanasev.Komandir: "Испраќање преку границата, плус диск себе е вредно за пари, а за тоа x Ш ...... ќе мора да плаќаат?" Неговиот одговор јас сум уште горди на "Другар полковник. тоа не е ..... Јас, и химната! ". Огнот се разгоре Nach.shtaba: "Daaaaaaaaaaa, во 37 година, во близина на седиштето би стоел инки за вас!" Состанок беше завршена..

Додади коментар

Преведувач

Russian flagItalian flagKorean flagChinese (Simplified) flagChinese (Traditional) flagPortuguese flagEnglish flagGerman flagFrench flagSpanish flagJapanese flagArabic flagGreek flagDutch flagBulgarian flagCzech flagCroatian flagDanish flagFinnish flagHindi flagPolish flagRomanian flagSwedish flagNorwegian flagCatalan flagFilipino flagHebrew flagIndonesian flagLatvian flagLithuanian flagSerbian flagSlovak flagSlovenian flagUkrainian flagVietnamese flagAlbanian flagEstonian flagGalician flagMaltese flagThai flagTurkish flagHungarian flagBelarus flagIrish flagIcelandic flagMacedonian flagMalay flagPersian flag

Записи во календарот

Јануари 2014
Пон W Сре Чет Пет Саб Сонцето
"Марш
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Евиденција

Последни коментари

Тагови

200 години од војната во 1812 и 300 години Сонцето Edinburg Militaru Тетовирање Тетовирање Воена Севастопол Севастопол Воена Тетоважа Адмиралитетска оркестар Алексеј Karabanov Борис Turchinsky вљубените Lyaschenko Валери Khalilov воени музичари воена диригент воен оркестар воен оркестар САД војна и мир говори на Сахалин gennadij Kolosov главен воен диригент диригент Јуџин Tveretinov странски воени оркестри интервју историја на воена музика Казахстан воен оркестар на Mireille Mathieu Михаил Плетнев оркестар на Министерството за одбрана на Министерството за одбрана оркестар оркестар RF МО парада парадата на 7 ноември парада 2012 парадата во Екатеринбург парада во Москва парадата во Санкт Петербург Црвениот плоштад парада на првиот канал на воен бенд Перм Перм провинција воен оркестар подготовки парада проштална словенски извештај за подготовките за парадата извештај за фестивалот на воени оркестри консолидирани воен оркестар скандал преглед натпревар на воените оркестри Spasskaya кула Spasskaya кула 2011 Spasskaya кула 2012 телевизиски канал ѕвезда телевизиски канал Култура ТВ канал Русија 24 обука Alabino украинскиот воен бендови фестивал Фестивалот Spasskaya кула. ​​фестивал на воени бендови фестивал на воените оркестри Бенд Централна морнарица Единбург фестивал
free counters
развој на веб-сајтови Yandex цитат