Чет

Последната порака
2 недели, 5 денови
пред
2 гост (и) онлајн.
 • Сања: Сакам да се најде колега Василиј Onyskiva. Главниот бара физички тренинг и спорт на 25-ти воздух командоси бригада Dnipropetrovsk Kostjukov Александар. Кажи ми, те молам, како може да им се јавите
 • Никита: Момци! кажете кој знае што за Borza (Транс-Бајкалското територија)
 • kuchugryzlov: Кажете ни за шеф диригент на Екатеринбург дивизија MVD Константин Petrachkova ::
 • cat777: Здраво, сега во пензија. 26 години работен стаж, позиција концерт на оркестар, музички слики на содржината е, spetsialnos биде во диплома - prepodavatel.mo Гу Јас работам актер воен оркестар.
 • Борис Turchinsky: "Врска"
 • admin: Додадено нова секција "Песни" во главното мени.
 • Севастопол militar: III Севастопол фестивал на воените оркестри III Севастопол Воена Тетоважа Воениот оркестар најдобрите светски во Севастопол! Парада на воени бендови низ улиците, покажуваат трубачи и тапанари на насипи и плоштади, концерти на класична и џез музика на отворено,
 • PelotLi: препишување на забелешките во уредувачот нота "Сибелиус", во потрага по работа.
 • PelotLi: Кога ќе додадете плата цивилни оркестри Вие не може да живее на 8000r.
 • admin: Сега во вашиот профил можност да испратите аватари од вашиот компјутер!
 • admin: Како ви се допаѓа новиот сајт дизајн? : Кул:
 • admin: Во сервер појави страница "Како да преземете од страницата"
 • admin: отвори голем форум Воена Проводници! Приклучи се сега!
 • admin: Постојат слики Спаски кула 2011!
 • admin: Другари проводници кои учествуваа во 2011 парадата во Москва! Дали некој има Khalilov Подреди по која сите категории на музичари плаќаат патување стапка од 300 рубли / ден?
 • admin: делот Најчесто поставувани прашања е поделена на почетник и напреден! : Тек:
 • admin: учествуваат во изборот на кандидати за воени спроводници на различни времиња со луѓе Секција!
 • admin: Освежи слика парада 2011! : D
 • admin: сите среќни пролет празници! Пред 9 мај 2011 пристап до сите заедница-ти социјално вмрежување Воена Проводници ќе биде отворена за регистрација! Поканите вашите пријатели и познаници на фасцинантен свет на воена музика!
 • admin: Постојат слики парада 2011 Москва! : D
 • admin: Сите делови нема Видео!
 • admin: додадена Видео ЗНД Воена бендови!
 • admin: освежено Видео Паради!
 • admin: освежено Видео сајт во различни групи! : Кул:
 • admin: освежено Видео работи Валери Khalilov!
 • admin: Додадено видео ДИКСИ Брадерс Бенд!
 • admin: Во видео секција појави Vifes (прикажи квинтет)! :-|
 • admin: Во библиотеката се појави песни!
 • admin: ажурирани аудио секција. Има рекорд Валери Khalilov! : -?
 • admin: Додадено слики на "фото волшебни мигови.". Среќен гледање! : D

Немате доволно права да учествуваат во овој разговор

Страници

Сакам да се влезе во воен оркестар

Тука, Ве молиме пишете на сите оние кои би сакале да се применуваат на воениот оркестар. За погодност на комуникација со диригенти и оркестри шефови напушти вашите контакти.

5 Коментари: Сакам да се влезе во воен оркестар

 • Макс:

  Добра den.Syn завршува колеџ во 2014 година, и се повикани во класа armiyu.Zakonchil muz.shkoly fortepiano.S 13 години свири во бенд на синтисајзер. Barabanah.Na во моментов игра во еден рок бенд сака да добие на barabanah.Ochen служат оркестар или ансамбл. Можете да слушате тука за да ја видите цените http://vk.com/id28782711 , http://vk.com/video28782711_166399601?list=4f120caa90 .. Ви благодариме однапред s.u.Tatyana.
  e-mail: tana41536@yandex.ru

 • Сакам да се влезе во воен оркестар во Санкт Петербург на цивилна канцеларија (туба, баритон). 22 на стажот kalendarnyh.uvolnyayus OSHM. Санкт Петербург престој. Високото образование.

 • Miha:

  Сите добредојдени, јас
  рог, сакам да им служи на
  воен оркестар. Наслов
  Наредникот стаж од 4 години, знам
  речиси целиот вежба
  репертоар. Брак, чекајќи неговиот син.
  Јас би сакал да се населат во
  дел од воената град каде што
  постојат услови за семејството. Мојата
  контактирајте 89876607757
  chuvnchk@mail.ru
  Вратете се на почетокот

 • Viktor100376:

  Сакам да се под договор со воен бенд во Москва или Москва регионот. Јас сум 35 години, од Москва, во 2003 година дипломирал на Факултетот за музичка уметност во виолина. Сега сум во средно училиште на 2 текот на преписката оддел на Факултетот за ликовни уметности на труба. Јас пеам, имам вештини во ракување со опрема за озвучување, како и искуство во прославата. Постојат возила во лична сопственост. Мојата е-маил: orkestr76@mail.ru .

 • admin
  admin:

  Пишува Ендру Habachev khabachev@mail.ru :
  Син оди во војска, сакам да служат во оркестарот. Заврши музичко училиште кларинет.
  8 години веќе ги свири кларинет и тенор саксофон, алт. Игра во дувачки оркестар и џез ансамбл "Џез комуникација."
  Може да се види и да го слушнете на рекордно на 15 мај http://www.youtube.com/watch?v=T0DzTjMzSY0 , а на канал 9 мај има ролки http://www.youtube.com/user/Khabachev .
  Штета прекината. Го сакав да воено училиште во нашиот град на Череповец во оркестарот ученик успеа, оркестар значително намалена. Дали постои каква било можност да се добие повик да служат во оркестарот или каде сега сите се намали?

Додади коментар

Преведувач

Russian flagItalian flagKorean flagChinese (Simplified) flagChinese (Traditional) flagPortuguese flagEnglish flagGerman flagFrench flagSpanish flagJapanese flagArabic flagGreek flagDutch flagBulgarian flagCzech flagCroatian flagDanish flagFinnish flagHindi flagPolish flagRomanian flagSwedish flagNorwegian flagCatalan flagFilipino flagHebrew flagIndonesian flagLatvian flagLithuanian flagSerbian flagSlovak flagSlovenian flagUkrainian flagVietnamese flagAlbanian flagEstonian flagGalician flagMaltese flagThai flagTurkish flagHungarian flagBelarus flagIrish flagIcelandic flagMacedonian flagMalay flagPersian flag

Записи во календарот

Февруари 2014
Пон W Сре Чет Пет Саб Сонцето
"Марш
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28

Евиденција

Последни коментари

Тагови

200 години од војната во 1812 и 300 години Сонцето Edinburg Militaru Тетовирање Тетовирање Воена Севастопол Севастопол Воена Тетоважа Адмиралитетска оркестар Алексеј Karabanov Борис Turchinsky вљубените Lyaschenko Валери Khalilov воени музичари воена диригент воен оркестар воен оркестар САД војна и мир говори на Сахалин gennadij Kolosov главен воен диригент диригент Јуџин Tveretinov странски воени оркестри интервју историја на воена музика Казахстан воен оркестар на Mireille Mathieu Михаил Плетнев оркестар на Министерството за одбрана на Министерството за одбрана оркестар оркестар RF МО парада парадата на 7 ноември парада 2012 парадата во Екатеринбург парада во Москва парадата во Санкт Петербург Црвениот плоштад парада на првиот канал на воен бенд Перм Перм провинција воен оркестар подготовки парада проштална словенски извештај за подготовките за парадата извештај за фестивалот на воени оркестри консолидирани воен оркестар скандал преглед натпревар на воените оркестри Spasskaya кула Spasskaya кула 2011 Spasskaya кула 2012 телевизиски канал ѕвезда телевизиски канал Култура ТВ канал Русија 24 обука Alabino украинскиот воен бендови фестивал Фестивалот Spasskaya кула. ​​фестивал на воени бендови фестивал на воените оркестри Бенд Централна морнарица Единбург фестивал
free counters
развој на веб-сајтови Yandex цитат