Чет

Последната порака
3 недели
пред
1 гости.
 • Сања: Сакам да се најде колега Василиј Onyskiva. Главниот бара физички тренинг и спорт на 25-ти воздух командоси бригада Dnipropetrovsk Kostjukov Александар. Кажи ми, те молам, како може да им се јавите
 • Никита: Момци! кажете кој знае што за Borza (Транс-Бајкалското територија)
 • kuchugryzlov: Кажете ни за шеф диригент на Екатеринбург дивизија MVD Константин Petrachkova ::
 • cat777: Здраво, сега во пензија. 26 години работен стаж, позиција концерт на оркестар, музички слики на содржината е, spetsialnos биде во диплома - prepodavatel.mo Гу Јас работам актер воен оркестар.
 • Борис Turchinsky: "Врска"
 • admin: Додадено нова секција "Песни" во главното мени.
 • Севастопол militar: III Севастопол фестивал на воените оркестри III Севастопол Воена Тетоважа Воениот оркестар најдобрите светски во Севастопол! Парада на воени бендови низ улиците, покажуваат трубачи и тапанари на насипи и плоштади, концерти на класична и џез музика на отворено,
 • PelotLi: препишување на забелешките во уредувачот нота "Сибелиус", во потрага по работа.
 • PelotLi: Кога ќе додадете плата цивилни оркестри Вие не може да живее на 8000r.
 • admin: Сега во вашиот профил можност да испратите аватари од вашиот компјутер!
 • admin: Како ви се допаѓа новиот сајт дизајн? : Кул:
 • admin: Во сервер појави страница "Како да преземете од страницата"
 • admin: отвори голем форум Воена Проводници! Приклучи се сега!
 • admin: Постојат слики Спаски кула 2011!
 • admin: Другари проводници кои учествуваа во 2011 парадата во Москва! Дали некој има Khalilov Подреди по која сите категории на музичари плаќаат патување стапка од 300 рубли / ден?
 • admin: делот Најчесто поставувани прашања е поделена на почетник и напреден! : Тек:
 • admin: учествуваат во изборот на кандидати за воени спроводници на различни времиња со луѓе Секција!
 • admin: Освежи слика парада 2011! : D
 • admin: сите среќни пролет празници! Пред 9 мај 2011 пристап до сите заедница-ти социјално вмрежување Воена Проводници ќе биде отворена за регистрација! Поканите вашите пријатели и познаници на фасцинантен свет на воена музика!
 • admin: Постојат слики парада 2011 Москва! : D
 • admin: Сите делови нема Видео!
 • admin: додадена Видео ЗНД Воена бендови!
 • admin: освежено Видео Паради!
 • admin: освежено Видео сајт во различни групи! : Кул:
 • admin: освежено Видео работи Валери Khalilov!
 • admin: Додадено видео ДИКСИ Брадерс Бенд!
 • admin: Во видео секција појави Vifes (прикажи квинтет)! :-|
 • admin: Во библиотеката се појави песни!
 • admin: ажурирани аудио секција. Има рекорд Валери Khalilov! : -?
 • admin: Додадено слики на "фото волшебни мигови.". Среќен гледање! : D

Немате доволно права да учествуваат во овој разговор

Страници

Јас сум во музичари воен оркестар

Тука ние пишуваме на сите оние на кои им треба воени музичари бенд и кои имаат слободни работни места. Пожелно да се укаже на одредени работни позиции во вашиот оркестар и диригент контакти (главен оркестар или други претставници со оркестарот).

8 Коментари: Јас сум во музичари воен оркестар

 • Јас сум 56 години. 11 години на pensii.Ushel се пензионира од функцијата концертмейтера.Трубач.Исполнял точка 1 цевки и сите соло kuski.Sdelal многу аранжмани за orkestra.Posle пензионирање тој работеше во студиото аранжер и наставник во DMSh.Zhivu во Cherepovtse.Hochetsya враќање на воениот оркестар . Подготвени сте да преминете.
  Мојата аранжмани за рог играчи на сајтови:
  http://brassminus.narod.ru
  http://brassminus.com
  http://fluteminus.narod.ru
  http://fluteminus.com
  Одговори, ако најдете некоја работа за мене.
  Мојот е-мејл: musgrig@mail.ru
  Григориј Григориев

 • klopik32:

  Јас барам музичари оркестри Суворов училишта и кадет кор доби под редукција. пишува: klop1297@yandex.ru

 • kaby4a:

  Знам музика. дувачки инструмент fiz.podgotovka подготвени за цивилна служба .. мојата emeyl Karl_Glaser@mail.ru бр број 00373969278190 повик Владимир син Владислав запишување повик ќе почека

 • Евгениј
  Евгениј:

  Покани музичари да служи во воен оркестар став Nakhabina регионот Москва.

  Во близина на главниот град:
  од Москва, Dmitrovskaya со воз (40min.) + 10 мин. нога. Поединечни автомобил дури и побрзо.

  Надоместок од 20 tr и погоре.
  Обезбедување на услуги за домување.
  Можно учество во хипотекарно кредитирање. (Според законодавството на Руската Федерација за воено).

  Главните барања:

  1. Сигурни и лесни поседување месинг или ударни инструменти.
  2. Охрабрен физичката кондиција (мин. за одбрана плаќа спортисти до 70% од платата за позицијата)
  3. Пробен период од 3 месеци.

  Навистина треба професионална бас гитаристот (по можност додека користеше туба. Итн Но, постои дувачки инструмент).
  Сопственик на пијано, се охрабруваат!
  Дипломирани студенти музички институции служеа воен рок ќе бидат земени надвор од конкуренција.

  ТЕ МОЛАМ!
  тел. +7 (962) 955-15-34 Laguta Јуџин I.
  Е-пошта: nahabino-band@mail.ru

 • admin
  admin:

  Dial музичари да се договорот услуга во воен оркестар септември МОТ БРО 130 (а).
  Држава 15 3.

  Ќе биде со седиште во Chernyshevskys касарната (15 мин. Пешачење од станицата. Dobryninskaya м, Тула).

  Барања:
  1. Екипата на духови или ударните музика. Инстр.,
  2. не постар од 28 години;
  3. спортски тренинг - во изборот на изнајмување fiz.normativov.
  4. 3 месеци условна казна.
  5. Плата во декември околу 10 TR, од следната година очекуваме да се подобри!
  6. Во моментов, оркестарот ќе биде завршен во P.Alabina, за прв пат (Mosk. регионот.) - Кои живеат во касарната!
  7. Нерезидент, исто така, е можно.
  8. Добредојдени да поседување на дувачки инструменти, поседување на гитара, синтисајзер и звук опрема.

  Други прашања по телефон. 8-985-464-77-17 Kanurin Игор.

 • Taev Валентин:

  Во 34-тата воен оркестар на Црноморската флота на Руската Федерација (Севастопол) во врска со проширувањето на државата се појави слободни места за договор лица. Предност се дава на изведувачи на дувачки и рог. Меѓутоа, други професионалци се исто така потребен.
  Глава оркестар - мајор Svyrydenko Александар.
  тел:. +38-050-878-41-27.

Додади коментар

Преведувач

Russian flagItalian flagKorean flagChinese (Simplified) flagChinese (Traditional) flagPortuguese flagEnglish flagGerman flagFrench flagSpanish flagJapanese flagArabic flagGreek flagDutch flagBulgarian flagCzech flagCroatian flagDanish flagFinnish flagHindi flagPolish flagRomanian flagSwedish flagNorwegian flagCatalan flagFilipino flagHebrew flagIndonesian flagLatvian flagLithuanian flagSerbian flagSlovak flagSlovenian flagUkrainian flagVietnamese flagAlbanian flagEstonian flagGalician flagMaltese flagThai flagTurkish flagHungarian flagBelarus flagIrish flagIcelandic flagMacedonian flagMalay flagPersian flag

Записи во календарот

Февруари 2014
Пон W Сре Чет Пет Саб Сонцето
"Марш
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28

Евиденција

Последни коментари

Тагови

200 години од војната во 1812 и 300 години Сонцето Edinburg Militaru Тетовирање Тетовирање Воена Севастопол Севастопол Воена Тетоважа Адмиралитетска оркестар Алексеј Karabanov Борис Turchinsky вљубените Lyaschenko Валери Khalilov воени музичари воена диригент воен оркестар воен оркестар САД војна и мир говори на Сахалин gennadij Kolosov главен воен диригент диригент Јуџин Tveretinov странски воени оркестри интервју историја на воена музика Казахстан воен оркестар на Mireille Mathieu Михаил Плетнев оркестар на Министерството за одбрана на Министерството за одбрана оркестар оркестар RF МО парада парадата на 7 ноември, 2012 парадата парада во Екатеринбург парада во Москва парадата во Санкт Петербург Црвениот плоштад парада на првиот канал на воен бенд Перм Перм провинција воен оркестар подготовки парада проштална словенски извештај за подготовките за парадата извештај за фестивалот на воени оркестри консолидирани воен оркестар скандал преглед натпревар на воените оркестри Spasskaya кула Spasskaya кула 2011 Spasskaya кула 2012 телевизиски канал ѕвезда телевизиски канал Култура ТВ канал Русија 24 обука Alabino украинскиот воен бендови фестивал Фестивалот Spasskaya кула. ​​фестивал на воени бендови фестивал на воените оркестри Бенд Централна морнарица Единбург фестивал
free counters
развој на веб-сајтови Yandex цитат